Okresowa
Koalicja

Dla mediów

Broszura

Krwawy problem. Ubóstwo menstruacyjne: dlaczego i jak musimy je zakończyć – pierwsze na świecie opracowanie poświęcone analizie sektora zdrowia i higieny menstruacyjnej (Menstrual Health and Hygiene – MHH) oraz efektywności programów pomocowych mających przeciwdziałać ubóstwu menstruacyjnemu. Raport Kulczyk Foundation i Founders Pledge.

Raport

Brak informacji i rzetelnej wiedzy, poczucie wstydu i upokorzenia, liczne przesądy, czy ograniczony dostęp do podpasek. Tak, to menstruacja w Polsce. Taki jest obraz, który wyłania się z wyników badań społecznych na temat postrzegania okresu, przeprowadzonych na zlecenie Kulczyk Foundation przez firmę badawczą Difference.

Q&A

Chcesz poznać historie kobiet chorujących na endometriozę? Oto opowieści laureatek konkursu „Podziel się miesiączką”. Miesiączka w endometriozie jest ucieleśnieniem natury tej choroby: bolesna, brutalna, niszcząca. A jednak historie endowojowniczek są pełne nadziei oraz przekonania, że warto swoją siłą i swoją walką dzielić się z innymi.

Informacja prasowa

Jaki jest obecnie status petycji złożonych przez Fundację Pokonać Endometrioze? Czy endometrioza pojawia się w interpelacjach poselskich? Na jakich posiedzeniach komisji i podkomisji sejmowych gościła fundacja? Na te i inne pytania znajdziecie tutaj odpowiedź!

Artykuły

Zbiór artykułów naukowych, wypowiedzi specjalistów i materiałów prasowych dostarczających informacji dotyczących endometriozy oraz adenomiozy.

Wideo

Cykl kilkunastu webinarów, które powstawały w latach 2020-2021. Lekarze specjaliści różnych dziedzin, dietetycy, autorki książek poświęconych endometriozie, edukatorki seksualne a nawet politycy – webinary razem z akcją Yellowomb to olbrzymie kompendium wiedzy dotyczącej endometriozy.

Wideo

Holistyczne leczenie endometriozy. Cykl 10 filmów, które stanowią nagrania prelekcji z konferencji „Holistyczne Leczenie Endometriozy”, która odbyła się 26 marca 2022 we Wrocławiu. 9 specjalistów podzielonych na 3 bloki opowiadało, w jaki sposób multidyscyplinarny zespół może opiekować się kobietami chorymi na endometriozę, jaką rolę w leczeniu oprócz ginekologa pełni torakochirurg, neurolog, a nawet fizjoterapeuta.

Q&A

Czym jest endometrioza – pytania i odpowiedzi. To zbiór ponad 20 najczęstszych pytań jakie jako fundacja otrzymujemy w wiadomościach od pacjentek. Od objawów i diagnostyki endometriozy, po leki refundowane, społeczne skutki choroby, statystyki i aktualne wiadomości polityczne. Jeśli brakuje pytania, które twoim zdaniem powinno się tam znaleźć – daj nam znać!